Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Rännet vaata ka rändekaardilt!

Trüki

Lindude ränne on viimastel nädalatel olnud intensiivne ja väljas viibijad on näinud erinevat liiki rändajaid, kellest mõnede (näiteks sookured) minek on hästi märgatav, aga mõned lihtsalt kaovad ükskord ära.
ESTLAT Eagles projekti raames uuendasime lindude rändekaarti ja lisasime sinna Läti ja Eesti kalakotkad ning Eesti merikotkad. Viimastest kahjuks üks on salaküti kuuli läbi oma elu kaotanud. Saab jälgida sookurgi, must-toonekurgi, suur-konnakotkaid ja väike-konnakotkaid. Kui must-toonekured Raivo ja Priidu, suur-konnakotkad Tõnn ja Sander, kalakotkad Erika ja Eriks on juba talvituskohtades, siis teistel ränne veel kestab. Mõnevõrra üllatav on olnud kahe kalakotka - Ilmari ja Eriksi rändetee, mis viib Aafrika läänerannikule. Samuti on meie jaoks eriline kalakotkas Pireti tagasiränne.

Piret lahkus rändepeatuskohast Niiluse deltas 6. septembril ja lendas peaaegu Sudaani piirini ja pöördus 9. septembri hommikul tagasi põhja poole. Niiluse deltasse jõudis ta tagasi 16. septembri hommikul. Tagasitee piki Niilust tundus olevat üsna vaevaline (vastutuul?). Huvitav, mis sundis kotkast tagasi lendama? Igatahes 8. oktoobril võttis Piret uuesti ja kindlalt kursi lõunasse, võimalik, et tema siht on Victoria järv. Läti Ilze jõudis just Itaaliasse, ta on valinud üsna ohtliku teekonna, aga loodame parimat. Eesti Ilmar hakkab jõudma Kongo jõeni.
Sookured Kadaja ja Hauka on huvitaval kombel kokku saanud Valgevenes.. aga sookurgi jälgime Eesti Maaülikooli teadlaste abiga.
Noored merikotkad liiguvad üsna palju, eriti Sillu, kes jõudis Nemunase deltasse. Meelis vaatab ringi Venemaal. Lätis on veel plaanis kinni püüda kaks merikotkast, aga see pole lihtne.