Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Eesti kalakotkapesas lõpuks muna

Trüki

7. mai pealelõunal ilmus meie Lõuna-Eestis asuvasse piilumisvõimalusega kalakotka pessa esimene muna.

Kerge see munemine pole, sest kalakotkal on muna linnu endaga võrreldes suhteliselt suur. Aga munemist on võimalik uuesti vaadata siit. Arvatavasti munetakse veel üks kuni kaks muna ja nüüd emalind enam pesalt kauaks ära ei lähe. Toidu toob pessa isalind (rõngaga paremas jalas) ja saab haudumist proovida sel ajal kui emalind sööb. Nii me oletame, aga täpsemalt näeme kõik ise kui on võimalust kaamerapilti jälgida.

Teine Eesti kaameraga kalakotkapesa jääb sel aastal tõenäoliselt asustamata, kuigi enne striimi avamist on kotkad sinna pesamaterjali toonud. Kuigi kotkaid ei näe, siis looduse arengut vaadelda ja kuulata saab ikka (30 meetrise puuladva tasemelt).

Piilumisvõimalusega Läti kalakotkapesas käib juba pikemat aega haudumine. Läti kolleegi Aigars Kalvansi teatel on see olnud juba aastaid üks varasemaid kalakotkaid Lätis. Et me täpset munemise aega ei tea (kaamera ühendamine internetti võttis aega), siis saame kaamerapilti aeg-ajalt kiigates loodetavasti koorumise ajale pihta ja looduskalendri foorum aitab operatiivse info laekumisel oluliselt kaasa.