Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Linnalinnuvaatlusel osales 100 loodushuvilist

Trüki

Pühapäeva, 25. märtsi varahommikust kella üheni päeval oli linnuhuviliste huviorbiidis linnalinnud. Vaatamata kehvadele ilmaoludele tõi Eesti Ornitoloogiaühingu poolt igal kevadel korraldatav linnalinnuvaatlus meie tiivulisi naabreid jälgima 100 huvilist. Osavõtvate linnade arv (19) oli koguni võistluse 10-aastase ajaloo suurim.  

Kokkuvõte - .xls

Kui tavapäraselt on liigirohkuse poolest esikolmikusse mahtunud vaid rannikulinnad, siis tänavu tuli ootamatult pikim liiginimekiri hoopiski Tartust, kus osalejad said kirja 57 linnuliiki. Vähemalt poolsada linnuliiki vaadeldi veel Tallinnas (54), Haapsalus (53) ning Kärdlas (50). Kokku nähti-kuuldi ettevõtmise raames 91 erinevat loodusliku päritoluga sulelist.

Kõige rohkem linnuliike (56) õnnestus vaadelda Tartus tegutsenud võistkonnal, koosseisus Riho Marja, Risto Mets, Margus Ots, Uku Paal ja Peeter Raudsepp.
Kohatud lindude seas oli mitmeid ootuspäraseid rändlinde, nagu erinevad haneliigid, ristpart, sookurg, kiivitaja, merisk, põldlõoke, punarind ja metsvint. Kõige põnevamaks leiuks oli Tartus kohatud jõgivästrik, kes meie aladel on haruldane läbirändaja ning pesitseja.

Linnuvaatlejate jaoks pakuvad muidugi palju põnevust „ässad“ ehk linnuliigid, keda vaadeldi vaid ühes linnas. Seekordseteks ässadeks said:

Haapsalu: hüüp, väikepistrik, sookiur, hangelind
Kehra: nõmmelõoke
Kuressaare: merisk, kaelus-turteltuvi
Kärdla: rohukoskel, tõmmukajakas, põhjavint
Tallinn: soopart, punapea-vart, kuuse-käbilind
Tartu: tikutaja, värbkakk, jõgivästrik, hele-urvalind
Tõrva: hallpea-rähn, sabatihane
Viljandi: vesipapp

EOÜ tänab kõiki linnalinnuvaatlusel osalejaid: Leho Aaslaid, Viio Aitsam, Rita Baumer, Tiiu Belimova, Andreas ja Monika Bondarenko, Tarmo Evestus, Nikolai Fomitsjov, Trinus Haitjema, Astrid Hallik, Susanne Hanimägi, Külliki ja Märts Holtsmann, Eva-Liisa Jaanus, Kärt Jaarma, Ave Jõeloo, Sirle Jõgi, Andres ja Karl August Kalamees, Marjam ja Rein Kalmus, Liis Keerberg, Laine ja Vello Keppart, Kaupo Kiisler, Ene ja Mari-Liis Kirsimägi, Kristi Kroonimägi, Kaia Kukk, Alpo Koukila, Mikk Kruusmägi, Kuido Kõiv, Merle Kääri, Arne Laansalu, Janno ja Kelli Landes, Andrus Lehtmets, Agu ja Liia Leivits, Leili ja Siim Lilleoja, Riho Marja, Aili Mengel, Olev Merivee, Risto Mets, Margus Mikomägi, Kalle Muru, Urmas Männik, Mariliis Märtson, Ainar ja Eve Määr, Laura Luise Ossi, Margus Ots, Rene Ottesson, Uku Paal, Vilja Padonik, Aleksander ja Kai Parman, Taimi Parve, Thea Perm, Ilme Post, Katrin ja Üllar Priilaht, Väino Põld, Peeter Raudsepp, Siim Salandu, Ilmar Sepp, Aarne ja Viiu Sillaste, Mare Sirak, Sander Sirelbu, Tiina Sirelpuu, Margit Soone, Mai ja Rasmus Soovik, Indrek Tammekänd, Vello Tarning, Eve Tobias, Anu Trubetsky, Valter Uusberg, Meelis Uustal, Annaleena ja Anne Vaher, Pille Vahtmäe, Marko ja Tarvo Valker, Virve Valliste, Kaider ja Merike Vardja, Aivar, Liilia ja Kristina Vasur, Peep Veedla, Sigrid ja Vivika Veski, Raul Vilk, Tiit Vohta, Kris Voog, Priit Voolaid, Kaarel Võhandu, Marvi Väester.

Linnalinnuvaatlus toimub igal märtsikuu pühapäeval juba alates 2002. aastast. EOÜ linnuvaatluspäevade läbiviimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.