Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Birdwatch 2011 - kiirtulemused

Trüki

Nädalavahetusel toimunud Birdwatch osutus linnurohkeks nii meil kui mujal Euroopas. Tänavu osales üle-euroopalisel linnuvaatlusel esmakordselt ka mitmeid Kesk-Aasia riike - kokku tegi üritusel kaasa 37 riiki. Linnuvaatluspäevade raames käis õues linde jälgimas enam kui 43 000 huvilist, kes loendasid üle 4 miljoni linnu.

Täna pärastlõunaks oli Eesti Ornitoloogiaühingule oma vaatlustulemused edastanud juba 130 linnuvaatlejat. Kiirteavituses osalenud huvilised loendasid kokku üle 160 000 isendi 122 liigist. Kõige enam kohati möödunud nädalavahetusel valgepõsk-laglesid (110 500 isendit), kes olid ülekaalukalt kõige arvukamaks liigiks ka meie naaberriikides – Soomes ning Rootsis. Eestis loendatud arvukamate liikide hulka mahtusid veel kuldnokk (7 250 is) ja hõbekajakas (5 450). Kuna paljud linnuvaatlejad olid kogu nädalavahetuse väljas rännet jälgimas, siis tuleb sellesse loetellu veel kindlasti suuri muutusi.

Nimekirjades kõige sagedamini esinenud linnuliikideks olid rasvatihane, hallvares, musträstas ja pasknäär. Nädalavahetuse põnevamateks vaatlusteks oli vööt-lehelinnu kohtamine Saaremaal ning punakael-lagle esinemine Raplamaal.

Üle-euroopalise linnuvaatluse lõplikud tulemused võtame kokku oktoobri keskpaigaks. Selleks suur palve kõigile sel nädalavahetusel linnuvaatlusi teinud loodushuvilistele - edastage oma vaatlustulemused EOÜ-le hiljemalt järgmise nädala lõpuks. Kõige lihtsam on seda teha e-postiga: tarvo.valker@gmail.com, aga andmed võib saata ka paberankeedil Veski 4, 51005 Tartu.

Parimate soovidega,
Tarvo Valker
Birdwatch 2011, Eesti koordinaator