Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Eelseisval nädalavahetusel toimub üle-euroopaline linnuvaatlus

Trüki

Oktoobrikuu esimene nädalavahetus on juba 1993. aastast kuulunud üle-euroopalisele lindude jälgimisele. Igal aastal siirduvad neil päevil retkele kümned tuhanded lindudest huvituvad inimesed üle kogu Euroopa. Ja seda ühel lihtsal põhjusel, et osa saada ühest vaatemängulisemast loodusnähtusest – lindude sügisrändest ning teadvustada omale seeläbi tiivuliste naabrite olemasolu ja nende kaitsmise vajadust.

Igal sügisel toimuvad Eesti Ornitoloogiaühingu koordineerimisel rahvusvahelised linnuvaatluspäevad ka Eestis. Sel aastal toimub üle-euroopaline linnuvaatlus Birdwatch 2011 juba 1. ja 2. oktoobril. Birdwatchil osalemine – see on imelihtne ning jõukohane kõigile. Kaasalöömiseks ei pea sõitma kodunt kaugele ega tundma kõiki meil esinevaid linnuliike.

Vaatlusleht
Vaatlusleht PDF failina
Vaatlusleht püstisena mahutatud

Kuidas osaleda?

 1. Võta 1. ja 2. oktoobril endale natuke aega ning tee üks linnuretk. See võib olla pooletunnine linnuvaatlus oma koduaias, aga tiivulisi võib jälgida kasvõi terve nädalavahetuse üle kogu Eesti ringi liikudes. Samuti on kõik huvilised oodatud EOÜ kodulehel olevatele avalikele linnuretkedele.
 2. Pane kirja kõik nähtud ja kuuldud linnuliigid, kelle määrangus olid kindel ning püüa ligikaudselt ka nende arvukust hinnata. Andmete vormistamiseks kasuta kodulehel olevat ankeeti.
 3. Andmete kiirkogumises osalemiseks saada oma vaatlustulemused juba pühapäeval 2. oktoobril kella 15.00-ks, e-postiga: tarvo.valker@gmail.com. Muul juhul ootame andmeid eelmainitud e-postile või aadressil: EOÜ Veski 4, 51005 Tartu, hiljemalt 10. oktoobriks. 

Paljude lindude sügiränne on praegu haripunkti jõudnud ning kindlasti jagub eelseisval nädalavahetusel looduses ringi liikujatele rohkesti linnuelamusi. Osale kindlasti!

 

EOÜ kutsub koostöös oma heade koostööpartneritega osalema avalikel linnuretkedel:

 1. Laupäeval, 1. oktoobril on võimalik linde tundma õppida Tarvo Valkeri juhendamisel Läänemaal, Matsalu rahvuspargis. Huvilistel koguneda laupäeva hommikul kell 7.00 Puise nina bussipeatuse juurde. Linnuretk toimub autodega ja kestab orienteeruvalt 3-4 tundi.
 2. 1. ja 2. oktoobril on oodatud huvilised külastama Kabli linnujaama, kus saab jälgida lindude püüki rõngastamiseks ning samuti jälgida nende rännet vaatlustornist. Linnujaama on tööd jälgima on oodatud üksikud huvilised või kuni 10-liikmelised grupid. Huvilis juhendab Jaak Tammekänd.
 3. Tallinna Linnuklubi kutsub sügisesele linnuvaatlusretkele, mis toimub laupäeval, 01. oktoobril. Marsruut on tavapärane: Laagri - Kersalu - Paldiski - Laoküla - Madise - Padise. Kogunemine Laagri Statoili tanklas kell 7.30. Retk kestab orienteeruvalt 7h. Osalejatel palume kaasa võtta oma binokkel ja võileib, selga ilmale kohane riietus. Retk toimub oma transpordiga. Selle puudumisel on võimalik huvilised koha peal autodesse mahutada. Üritus on tasuta. Selleks, et saada osalejate arvust täpset ülevaadet ja eri paigus elavaid huvilisi paremini autodesse mahutada, on vajalik eelregistreerimine! Oma osalemissoovist palume märku anda hiljemalt reedeks, 30. septembriks aadressil aarne@tallinna-linnuklubi.ee või telefonil 58002869. Kes saavad oma autoga tulla, andke teada!
 4. Pühapäeval, 2. oktoobril korraldab Ida-Viru Linnuklubi vaatlusretke piki põhjarannikut. Algus kell 8.00 Jõhvist ja liigume mööda rannikut Lahemaa poole.Teeme palju peatusi(Purtse,Kalvi jne.)nii mererannal,kui põldudel -igal pool,kus lindu näha on .Seepärast kindlat marsruuti ja ajakava pole.Kõik sõltub sellest kuidas lindu on ja kui teda on palju siis tuleb ka pikem peatus.Eelkõige on retk oma klubi rahvale aga heameelega võtame kaasa ka teisi huvilisi(infot on ka kohapeal levitatud).Väljasõit toimub oma autodega,seega võib oma transpordiga tulles alati meiega ühineda ja soovi korral varem lahkuda. Lausvihma korral küsida ürituse toimumise kohta Indar Zeinet`ilt, telefonil 52 45428. Samal numbril saab ka lisainfot ürituse kohta. 
 5. Pühapäeval, 2. oktoobril toimub linnuvaatlus Hiiumaal Orjaku linnutornis, mida juhendavad Hiiumaa linnutundjad. Kogunemine pühapäeval kell 9.30 Kärdlas tuletõrje maja ees või kell 10.00 Orjaku vaatlustornis. Lisainfot ürituse kohta saab Leho Aaslaiu käest: e-post: leho.aaslaid@mail.ee
 6. Laupäeval, 1, oktoobril toimub linnuvaatlus Tartus Tammelinnas. Kogunemine laupäeval kell 9.30 Tamme pst ja Raudtee tänava ristmikul. Kaasa binokkel ja ilmale sobilik riietus. Retke juhendavad EOÜ liikmed Ülo Väli ja Arne Laanslau. 
   


Vaata Birdwatch 2011 suuremal kaardil.

Häid linnuelamusi soovides,
Eesti Ornitoloogiaühing