Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Linnuvaatluspäevade kiirtulemused

Trüki

Nädalavahetusel toimunud rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel loendasid Eesti linnuhuvilised esialgsete tulemuste järgi vähemalt 67 000 lindu 110 liigist.

Kiirinfo korras laekunud ankeetide koostamisel osales ligi sada linnusõpra.

Linnuvaatlejate tähelepanekute järgi oli nädalavahetusel kõige silmapaistvam hanede ja laglede ränne, kes moodustasid vaadeldud lindudest kaks kolmandikku.

Kõige arvukamateks vaadeldud liikideks olidki esialgsetel andmetel valgepõsk-lagle (25700 lindu), raba- ja suur-laukhaned (kokku 21600), mustlagle (1567) ja sinikael-part (1433).

Nädalavahetuse kõige põnevam vaatlus tehti kahtlemata Pärnumaal Kabli linnujaamas, kus rõngastati meil harva kohatav kuld-lehelind. Lisaks olid põnevamad liigid juba Leho Aaslaiu edastatud väikepütid ja punajalg-pistrik Hiiumaal.

Rahvusvahelise kiirinfo alusel edastas linnuvaatluspäevadel oma andmed vähemalt 45 000 Euroopa linnusõpra, kes loendasid üle 1,6 miljoni linnu, sealhulgas vaadeldi mitmeid haruldusi.

Täname kõiki, kes kiirinfo korras oma vaatlused edastasid. Kel vaatlused veel saatmata, palume seda teha nädala jooksul aadressil linnuvaatlus@eoy.ee või postiga aadressil Veski 4, Tartu.