Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Eesti Ornitoloogiaühingu ettekandeõhtu kajakatest

Trüki

30. märtsil algusega kell 18.00 toimub Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi saalis (Rüütli 6, 3. korrus, ruum 303) Eesti Ornitoloogiaühingu ettekandeõhtu „Kalakajakas –elu täis valikuid“. 36 aastat kalakajakaid uurinud ornitoloog Kalev Rattiste (Eesti Maaülikool) tutvustab kajakate elu helgemat ja ka pahelisemat poolt. Vaatluse alla võetakse selle pikaealise linnu tegemised sünnist surmani. Juttu tuleb näiteks sünnipaigatruudusest, partnerivalikust ja truudusest,  sigimise edukusest ja seda mõjutavatest teguritest, pesitsuspaari koospüsimisest ja lahutamisest ning paljudest muudestki asjadest, näiteks sellest, kui suurt rolli kalakajaka elus mängivad geenid ja ümbritsev keskkond. Ettekandja püüab kuulajaile avada mitmete nähtuste tagamaid, võrreldes kalakajakaid teiste lindude, aga ka inimesega.

Ettekanne toimub sarjas „Ülikoolid ühingusse!“, mida Eesti Ornitoloogiaühing alustas 2009. a. Tartus. Püüame aimu saada meie linnuteaduse eesliinil toimuvast ning kutsume ornitolooge jagama linnuhuvilistega oma värskeid avastusi. Linnuteadlased kõnelevad oma uuematest tulemustest ja avavad teadustöö köögipoolt. Oodata võib uusi rabavaid teadmisi ning rohket pildimaterjali värvikast elust välitöödel! Ettekannete kava ja varasemaid salvestisi vaata EOÜ kodulehelt www.eoy.ee

Ettekanne on lihtsas keeles ja arusaadav kõigile huvilistele. Osalemine on tasuta. Lisateave: Riho Kinks, 508 6690.