EOÜ heategevuslik looduseteemaline mälumäng 2015/16

Trüki

2015. aasta sügisel algas Eesti Ornitoloogiaühingu heategevusliku looduseteemalise mälumängu uus hooaeg, mis kestab 2016. a. kevadeni. Mängud toimuvad Tartus ja Tallinnas. Mõlemaid mänge juhib Urmas Abel, samad on ka reeglid, osavõtutasu jm. Mängudega kogutavat raha kasutatakse ka sel hooajal linnukaitseliste talgute korraldamiseks.

 

TARTU
Tartus toimuvad mängud algusega kell 18 Kõrgema Sõjakooli hubases Kadetikasiinos (Riia 12, sissepääs Võru tänava poolsest küljest). NB! Sõjakooli väravatest lastakse sisse kell 17.40-17.55. Hilinejatel tuleb lasta väravakella. Meie poolt on tee ja küpsised, osta saab muid jooke ja näkse. Urmas Abelit assisteerivad vabatahtlikud abilised Mirjam ja Merlin Grosberg ning Martin Tikk. Küsimuste ja probleemide korral helista Urmasele telefonil 5666 0628.
Mängude toimumisajad: 19. november, 9. detsember, 21. jaanuar, 18. veebruar, 17. märts. Mälumängu finaal ja pidulik lõpetamine toimub 21. aprillil.

Tartu mälumängu hooaja võitis tihedas konkurentsis võistkond Kaerasori, järgnesid Roolind ja Guara. Hooaja jooksul osales mängudes 30 võistkonda tublisti üle saja osalejaga. Annetusi koguti ligi tuhat eurot, mida kasutatakse sügisel Järvamaal must-toonekure talgute korraldamiseks. Hooaja lõplik punktitabel viibib tehnilistel põhjustel.
Tartu mängude punktitabel

Võidukas Tartu võistkond Kaerasori ja mälumängude eestvedaja Urmas Abel (vasakult kolmas). Foto: EOÜ

TALLINN
Tallinnas toimuvad mängud algusega kell 18 Tallinna loomaaia looduskoolis (Ehitajate tee 150). Tallinnas korraldab mälumängu Tallinna linnuklubi ja toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus. Osalustasudest kogutud raha kasutatakse loomaaia punakael-laglede toidu varumiseks jm. Urmas Abelit assisteerib mängu juhtimisel Thea Perm. Lisateave: 5561 5116, thea@tallinna-linnuklubi.ee.
Mängude toimumisajad: 20. oktoober, 3. november, 24. november, 26. jaanuar, 22. veebruar, 21. märts, 5. aprill, finaal ja lõpetammine 26. aprill.

Talllinna mälumängu võitis kindlalt võistkond Pesapaik 91 punktiga, teiseks tuli Orav Rattas 85 ja kolmandaks IT 83 punktiga. Hooaja jooksul osales 13 võistkonda 54 osalejaga. Tallinnas koguti annetusi üle 600 euro, mida kasutatakse loomaaia punakael-laglede toetamiseks ja laste looduslaagri korraldamiseks.
Tallinna mängude punktitabel

Võidukas Tallinna võistkond Pesapaik. Keskel mälumängude eestvedaja Urmas Abel. Foto: Urmas Abel

OSAVÕTUTASU
Kuna mäng on heategevuslik, kogutakse igal mängul ka osalustasu:  täiskasvanutelt 2 eurot, 10-15-aastastelt 1 euro, noorematele tasuta. Kogutud raha kasutatakse linnukaitseliste talgute korraldamiseks 2016. aastal. Eelmisel hooajal koguti raha näiteks must-toonekure toitumisalade puhastamiseks. Nende talgute kroonikat saad vaadata siit.

REEGLID

  • Osaleda võib nii üksi kui ka võistkonnaga. Võistkonna suurus on kuni 6 liiget. Võistkond võib olla moodustatud juba enne mängu, kuid alati leiab sõbrad ka kohapealt.
  • Mängus peetakse küll üldist hooaja punktiarvestust, kuid vabalt võib osaleda vaid ühes mängus ja ka auhindu jagatakse igas mängus.
  • Igas mängus tuleb vastus leida kolmekümnele küsimusele. Igale küsimusele on vastamiseks aega ca 1 min. Enamasti on küsimustele lisatud ka vastusevariandid.
  • Keelatud on nutitelefonide, arvutite jm abivahendite kasutamine.
  • Küsimused koostab ja kannab ette Urmas Abel Eesti Ornitoloogiaühingust.

AUHINNAD
Igas mängus saavad väikse auhinna kolm parimat ja kõige vähem punkte kogunud võistkond. Samuti peetakse hooajaarvestust. Peaauhinnaks on nii Tartus kui ka Tallinnas Viru Folgi pass parima võistkonna kõigile liikmetele.

TOETAJAD

  
  

Varasemad mälumängud ja viktoriinid