Aktuaalne

EOÜ uudiskiri

EOÜ uudiskiri ilmub umbes 2-3 korda kuus ja edastab teavet lindudega seotud sündmustest, tegevustest ja uudistest. Ühingu liikmed liidetakse automaatselt.

Liitu EOÜ uudiskirjaga!

* nõutud väli

Toeta must-toonekure toitumisojade taastamist!

Trüki

Must-toonekurg on ohustatud linnuliik Eestis, kelle elupaigad asuvad peamiselt suuremates metsamassiivides kaugel inimasustusest.

Eestis on pesitsevate must-toonekurgede arvukus on viimase 30 aastaga langenud ligi kolm korda jäädes praegu alla 100 paari ning nende arvukus väheneb jätkuvalt.

Must-toonekure põhitoiduks on igasugused kalad ja kahepaiksed, keda ta püüab meelsasti väikestest metsajõgedest ja -kraavidest. Kahjuks kipuvad toitumisojad kinni kasvama ja suur lind ei pääse toidule ligi, eriti poegade kasvu ajal. Sel juhul pojad surevad nälga...

Eesti Ornitoloogiaühing ja Kotkaklubi koos mitmete abilistega on alustanud annetuste kogumise kampaaniat must-toonekure toitumisveekogude taastamise talgute korraldamiseks 2015. a. sügisel. Talgute korraldamine nõuab siiski mõningaid väljaminekuid ja nende katteks saavad kõik soovijad kaasa aidata. Iga väikegi panus on oluline!

Toetada saad, tehes taskukohase annetuse Eesti Ornitoloogiaühingu must-toonekure erikontodele: 


Swedbank           
EE2522 0022 1023 7285 17    
SWIFT kood/BIC: HABAEE2X


SEB

EE8510 1022 0016 7660 14
SWIFT kood/BIC: EEUHEE2X

Kui soovid oma annetuselt saada tagasi tulumaksu, siis palun lisa makse selgitusse oma nimi ning isikukood.

Annetada saad ka Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskuses Soome loodusfotograafi Mikko Tiittaneni fotonäitusel "Veelinnuriik" või osaledes EOÜ mälumängudel Tartus ja Tallinnas (kontakt Urmas Abel, urmasbl@gmail.com).

Detailsema talguinfo paneme üles septembris. Seni jälgi must-toonkurgede pesaelu veebikaameras. Must-toonekure kohta loe lähemalt http://www.kotkas.ee/kotkaliigid/must-toonekurg ning vaata rändekaarti.