Ornitoloogid ootavad teateid kuldnokkade korduvpesitsustest

08.06.2021

Praeguseks, juuni esimese nädala lõpuks on kuldnokapojad valdavast osast pesadest välja lennanud ning erinevalt mitmetest teistest varakult saabuvatest ja pesitsema asuvatest värvulistest (näiteks metsvindist, musträstast) tuleb kuldnokal teise kurna munemist sama aasta kevadel-suvel Eestis ette harva. Samas on Lääne-Euroopas aga kuldnokkadel suve jooksul kahe pesakonna üleskasvatamine pigem valdav.

Kuna ornitoloogidel ei ole senini teada, kui sageli – ja kas üldse – võtavad siiski ka Eestis pesitsevad kuldnokad pesitsushooajal teise kurna munemise ette, paluvad nad kõikide tähelepanelike linnuvaatlejate ja aiapidajate abi.

Hea linnuhuviline! Palun teata Eesti Ornitoloogiaühingule, kui Sinu aias olevas pesakastis pesitseb kuldnokk sel aastal ka teist korda. Teise kurna poegi võib järjest valjeneva sidinaga toitu mangumas kuulda juuni lõpus – juuli alguses. Pane oma tähelepanekud teistkordse pesitsemise kohta täpselt kirja, kui võimalik, lisa foto, mis kinnitab Sinu tähelepaneku tõesust, ning saada andmed e-posti aadressil margus.ots@eoy.ee. Sinu teadet – ka varasematest korduvpesitsustest – ootame ka pärast kuldnoka aasta lõppu.

Margus Ots
kuldnoka aasta koordinaator
margus.ots@eoy.ee

Kuldnokapojad lahkuvad pesast mai lõpus või juuni alguses. / foto: Kadi Külm