https://tartmus.ee/

Joonistusvõistlus

Kuldnoka postkaardi joonistusvõistluse tulemused

Eesti Ornitoloogiaühing ja Tartu Kunstimuuseum kutsuvad joonistama 2021. aasta lindu kuldnokka. Sel aastal on joonistustena oodatud postkaardid, millest parimad tööd Eesti Ornitoloogiaühing ka ära trükib. Tööde esitamise tähtaeg on 15. märts, joonistusvõistluse tingimusi vaata allpool.

„Kui kedagi või midagi joonistad, märkad selle juures ka pisiasju. Kahjuks on lindude joonistamise ehk pliiatsiga kirjeldamise oskus hakanud kaduma, kuigi on lindude – ja ka looduse – vaatlemise juures väga oluline,“ innustas joonistusvõistlusel osalema kuldnoka aasta koordinaator Margus Ots.

Tartu Kunstimuuseumi direktor Joanna Hoffmann aga ootab põnevusega, milliseid kuldnokkasid suured ja väikesed kunstnikud postkaartidele joonistavad. „Mõnikord arvatakse, et suurt kunstiteost on kõige keerulisem teha. Kuid minu arvates on väikest formaati, nagu postkaart efektseks, meeldejäävaks ja isikupäraseks muuta isegi suurem väljakutse. Pliiatsitega joonistamine nõuab seejuures veel erilist tundlikkust ja meisterlikkust – iga käeliigutus on joones nähtav.“

Saabunud postkaarte hindavad Tartu Kunstimuuseumi muuseumipedagoog Kristel Sibul ning bioloog Veljo Runnel aasta linnu meeskonna toel kolmes vanuserühmas: kuni 11-aastased, 12–19-aastased ja vanemad kui 20-aastased. Parimad postkaardid avalikustatakse ja trükitakse aprillis. Kuna Eesti Post annab 29. aprillil välja ka kuldnoka postmargi, saavad kõik soovijad sel aastal saata kuldnoka margiga varustatud postkaarte. Parimate joonistajate auhindamine toimub Eesti Ornitoloogiaühingu suvepäevadel juunis (juhul, kui epidemoloogiline olukord võimaldab).

Postkaardi joonistusvõistlust korraldavad Eesti Ornitoloogiaühing ja Tartu Kunstimuuseum. Auhindadega toetavad korraldajad, ajakiri Eesti Loodus ja Eesti Post. Kuldnoka aasta läbiviimist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Pane tähele! Kuldnoka välimuse ning elu-olu kohta saab rohkem lugeda aasta linnu kodulehelt.

Joonistusvõistluse tingimused

  • Iga osaleja võib konkursile esitada kuni kaks tööd.
  • Postkaart peab olema ühepoolne, paksemal paberil või papil ja mõõduga 10×15 cm.
  • Esitatav töö peab olema pliiatsijoonistus. Kasutada võib harilikke-, värvi-, tindi-, pasta-, söe-, grafiit-, akvarell- ja pastellpliiatseid ning markereid. Fotod, digitehnikas või ruumiliselt teostatud tööd hindamisele ei pääse.
  • Autori nimi, vanus ja kontaktandmed (e-post, telefon) tuleb kirjutada joonistatud postkaardi tagaküljele. Postkaart (või postkaardid) tuleb ümbriku sees saata hiljemalt 15. märtsiks 2021 Eesti Ornitoloogiaühingusse (Veski 4, 51005 Tartu). Hindamisele pääsevad ainult need tööd, mille ümbrikul on postitemplil kuupäevaks hiljemalt 15. märts.
  • Osaleja annab esitatud tööga konkursi korraldajale üle õigused seda tööd avalikus ruumis tasuta kasutada, sh avaldada trükis, veebis, ülesse panna näitustel.
  • Nõuetest erinevad tööd hindamisele ei pääse.
  • Võistlusele esitatud tööd/töid autorile ei tagastata.
  • Keelatud on oma tööd/töid enne võistluse lõppu internetis avaldada.
  • Võistlusest ei või osa võtta korraldaja-asutuste töötajad ega nende pereliikmed.
  • Võistluse tulemused tehakse avalikuks aasta linnu kodulehel aprillis 2021.

Lisateave:
Margus Ots
Aasta linnu koordinaator
margus.ots@eoy.ee


https://www.loodusajakiri.ee/valjaanded/eesti-loodus/