Mida oodata jäälinnu aastast
Et saaksid jäälinnust rohkem teada, kirjutatakse ja räägitakse sel aastal jäälinnust enam kui tavaliselt. Saad temast kindlasti lugeda näiteks ajakirjadest Eesti Loodus, Loodusesõber, Hea Laps, Jahimees, samuti ajalehtedest jm. Jäälinnust tuleb juttu Eesti Televisiooni saatesarjas Osoon ja mitme raadiokanali keskkonnasaadetes jm. Lisaks toimuvad mitmel pool loodusõhtud ja valmib lõbus joonisfilm jäälinnu elust. Märtsis ilmub juba traditsiooniks saanud aasta linnu postmark. Enamuse ilmunud artiklite ja saadete ning toimuvate loodusõhtute jm kohta leiad viited ka siit kodulehelt.
Kui kohtad jäälindu, anna sellest meile kindlasti teada! Aasta jooksul kogume teateid kõigist jäälinnu vaatlustest, et täpsustada teadmisi tema elupaigakasutusest, talvisest ja suvisest levikust ning arvukusest jm. Vaata lähemalt avalehe nupu alt Jäälinnu vaatlused.
Aprillis alustame jõelinnustiku seire katsetamisega, kus ootame kõigi kanuutajate, veeturistide, kalastajate jt. abi, kes läbivad pikemaid jõelõike. Selleks luuakse veebirakendus, kuhu saab kirja panna oma läbitud jõelõigu ja sellel kohatud linnud. Nii püüame teada saada jäälinnu jt. jõeliikide asustustihedused jm. Mitmel jõel viiakse läbi ka valitud linnustiku inventuur.
Sel aastal toimub suur jäälinnu joonistusvõistlus, millest on oodatud osa võtma kõik huvilised olenemata vanusest või oskustest. Jagatakse auhindu ja kindlasti tuleb ka näitus.
Fotograafidel soovitame olla valmis aasta linnu eriauhindadeks suurematel loodusfoto konkurssidel!
Leiad siit kodulehelt, poodidest jm. aasta jooksul toredaid jäälinnu pildiga meeneid ja tooteid endale mälestuseks või kinkimiseks. Müügist saadavat tulu kasutatakse jäälinnuaasta ideede elluviimiseks.
Ja see pole veel kõik. Varuks on ka üllatusi…
Kui sul on häid mõtteid või ettepanekuid jäälinnu aasta tegevusteks, anna sellest meile teada aadressil riho.kinks@eoy.ee.