Mälumängud ja viktoriinid

Kassikaku otsimise talgud Valgamaal

Kutsume kõiki huvilisi 29. sept - 1. okt Valgamaale Soontaga kaitsealal ja selle ümbruses toimuvale kassikaku otsimise talgutele. Talgute käigus püütakse üles leida ka Põru must-toonekure pesa ja Soontaga kanakulli. Talgutel osalemine on prii, talgulisi ootame appi mitmekümne ringis. Talgute lõpus toimub ühine EuroBirdwatch2017, mille käigus pannakse kirja kõik kohatud linnuliigid. Talgud toimuvad EOÜ mälumängusarja ühe väljundina. 

EOÜ heategevuslik looduseteemaline mälumäng 2017/18

EOÜ heategevuslik loodusteemaline mälumäng alustab septembrist uut hooaega, mis kestab 2018.a varakevadeni. Uuendusena lisandub igale mängule üks lühiettekanne põnevast linnumaailmast loodusuurija silmade läbi. Mängud hakkavad toimuma Tartu loodusmaja saalis neljapäeva õhtutel kaks korda kuus. Mängudega läbiviimisega kogutakse raha linnukaitseliste talgute korraldamiseks, kuhu on oodatud kõik huvilised ja mängurid.

EOÜ heategevuslik looduseteemaline mälumäng 2015/16

2015. aasta sügisel algas Eesti Ornitoloogiaühingu heategevusliku looduseteemalise mälumängu uus hooaeg, mis kestab 2016. a. kevadeni. Mängud toimuvad Tartus ja Tallinnas. Mõlemaid mänge juhib Urmas Abel, samad on ka reeglid, osavõtutasu jm. Mängudega kogutavat raha kasutatakse ka sel hooajal linnukaitseliste talgute korraldamiseks.

 

Algab EOÜ traditsioonilise mälumängusarja uus hooaeg

Eesti Ornitoloogiaühingu heategevusliku looduseteemalise mälumängusarja uue hooaja avamäng toimub Tartus 19. novembril ja teine mäng 9. detsembril kell 18. Tähelepanu! Mängud toimuvad nüüd Kõrgema Sõjakooli hubases Kadetikasiinos (Riia 12, sissepääs Võru tänava poolsest küljest), kus saab osta ka jooke ja näkse. Küsimused käsitlevad loodust laiemalt ja ei keskendu ainult lindudele, paljud küsimused on vastusevariantidega. Osaleda saab nii üksi kui võistkonnaga. Parimatele on ka auhinnad.

Mälumäng tõi Keskkonnakäpa auhinna

3. juunil Tallinnas toimunud Keskkonnakäpa konkursi pidulikul lõpetamisel said Eesti Ornitoloogiaühing ja Tartu loodusmaja ühise heategevusliku mälumängusarja korraldamise eest koguni kaks auhinda: kategooriates „Tubli tegutseja“ ja „Rahva lemmik“. Hiljuti sai mälumäng tunnustuse ka Eesti Looduskaitse Seltsilt, kes nimetas selle ettevõtmise aprilli keskkonnateoks.

Heategevusliku mälumängusarja finaal

Veeburaris alanud EOÜ ja Tartu loodusmaja ühise heategevusliku mälumängusarja suur finaal ja pidulik lõpetamine toimub neljapäeval, 28. mail kell 18 Tartu loodusmajas (Lille 10). Senises kuues voorus on punktiarve avanud 29 võistkonda ja tabel tipus käib tihe rebimine. Kuigi see on viimane mäng, on sündmusele oodatud kõik uued huvilised, fännid ja toetajad. Kui enda võistkonda ei ole, leiad sõbrad kohapealt. Mängu juhib ikka Urmas Abel koos abilistega.

Heategevuslik mälumängusari kandideerib Keskkonnakäpa auhinnale

Eesti Ornitoloogiaühingu, Tartu loodusmaja, Tallinna Linnuklubi, Tallinna loomaaia jt koostöös juba mitmendat hooaega Tartus ja nüüd ka Tallinnas toimuv kiiresti populaarsust koguv  mälumängusari kandideerib keskkonnaameti korraldataval Keskkonnakäpa konkursil. Sellega tunnustatakse kord aastas silmapaistvaid keskkonnasõbralikke haridustegevusi. Sel aastal on mälumängule lisandunud ka heategevuslik pool: mängudega kogutakse raha must-toonekure toitumispaikade puhastamise talgute korraldamiseks. Oluline on seegi, et mälumängusarja korraldavad entusiastlikud vabatahtlikud eesotsas Urmas Abeliga. Hääletada saab 10. maini  konkursi veebilehel vajutades kandidaadi tutvustuse all nuppu "Meeldib". Kahjuks saavad hääletusel osaleda vaid need, kes kasutavad Facebooki.

Algab EOÜ mälumängu uus hooaeg

Peale väikest puhkust algab taas Eesti Ornitoloogiaühingu ja Tartu loodusmaja koostöös toimuv mälumängusari. Seda juhivad vabatahtlikud Urmas Abel ja Merlin Grosberg, tee ja auhindadega varustab EOÜ. Esimene mäng on 5. veebruaril kell 18 Tartu loodusmajas. Mängu reeglid pole muutunud, kuid seekord on igas voorus küsimusi 30. Sel hooajal on igal mängul ka väike osalustasu (kuni 10-aastastele tasuta, 11-16-aastastele 1 euro, ülejäänutel 2 eurot). Kogutud raha kasutatakse sügisel must-toonekure toitumisalade taastamise talguteks, kust on oodatud osa võtma ka kõik mälumängusõbrad. Järgmised mängud toimuvad 19. märtsil, 2. aprillil, 29. aprillil, 14. mail ja suur finaal 28. mail.

Jätkub mälumänguhooaeg


EOÜ ja Tartu Keskkonnahariduse Keskuse koostöös toimuva mälumängu hooaja järgmine mäng toimub 15. jaanuaril kell 18 Tartu Loodusmajas (Lille 10). Oodatud on uued ja vanad mälumängurid. Eelmiste voorude küsimuste ja punktitabeliga saab tutvuda siin.

EOÜ mälumäng 2013/2014

Eesti  Ornitoloogiaühingu ja Tartu Keskkonnahariduse Keskuse poolt korraldatav mälumängusari ootab vanu ja uusi mälumängusõpru!

2013. a. toimusid mängud 16.10, 12.11 ja 27.11. Hooaeg jätkub 2014. a. 15. jaanuaril, 19. veebruaril, 19. märtsil, 16. aprillil ja 14. mail. Ikka Tartu Loodusmaja saalis aadressil Lille 10.  

Liida sisu